SPOSOBY OCENY ( F – FORMUJĄCA, P – PODSUMOWUJĄCA)
F1. Rozwiązywanie zadań i interpretacja wyników (ćwiczenia).
F2. Aktywność i przygotowanie do ćwiczeń.
P1. Sprawdzian pisemny z opanowania materiału (zaliczenie ćwiczeń).
Efekt 1
2,0 Student nie rozróżnia poszczególnych zjawisk i procesów ekonomicznych. 3,0 Student rozróżnia podstawowe zjawiska i procesy ekonomiczne.
4,0 Student rozróżnia i analizuje większość zjawisk i procesów ekonomicznych. 5,0 Student samodzielnie analizuje i rozróżnia poszczególne zjawiska i procesy ekonomiczne.
Efekt 2
2,0 Student nie rozpoznaje, nie wymienia i nie rozumie pojęć związanych z mikroekonomią.
3,0 Student rozpoznaje, wymienia i rozumie podstawowe pojęcia związane z mikroekonomią.
4,0 Student samodzielnie rozpoznaje, wymienia i rozumie większość pojęć związanych z mikroekonomią.
5,0 Student samodzielnie rozpoznaje, wymienia i rozumie pojęcia związane z mikroekonomią.
Efekt 3
2,0 Student nie potrafi dokonać wyboru metod badawczych do oceny badanego zjawiska ekonomicznego.
3,0Student potrafi dokonać wyboru podstawowych metod badawczych do oceny badanego zjawiska ekonomicznego.
4,0 Student potrafi dokonać wyboru metod badawczych do oceny większości badanych zjawisk ekonomicznych.
2,0 Student samodzielnie potrafi dokonać wyboru metod badawczych do oceny badanego zjawiska ekonomicznego.
Efekt 4
2,0 Student nie wykorzystuje znajomości teorii konsumenta i producenta do interpretowania problemów praktyki gospodarczej oraz do oceny racjonalności i determinantów decyzji podejmowanych przez podmioty gospodarcze.
3,0 Student zna podstawowe zagadnienia teorii konsumenta i producenta oraz interpretuje proste problemy praktyki gospodarczej, potrafi wskazać zasady racjonalności i determinanty decyzji podejmowanych przez podmioty gospodarcze.
4,0 Student samodzielnie wykorzystuje znajomość teorii konsumenta i producenta oraz interpretuje wybrane problemy praktyki gospodarczej, ocenia racjonalność i determinanty decyzji podejmowanych przez podmioty gospodarcze.
5,0 Student samodzielnie wykorzystuje znajomość teorii konsumenta i producenta do interpretowania problemów praktyki gospodarczej oraz do oceny racjonalności i determinantów decyzji podejmowanych przez podmioty gospodarcze.
Efekt 5
5,0 Student nie zna podstawowych formuł i metod obliczeń i nie wykorzystuje ich do rozwiązywania zadań z zakresu mikroekonomii.
3,0 Student zna podstawowe formuły i metody obliczeń i potrafi rozwiązać 50% zadań z zakresu mikroekonomii.
4,0 Student zna podstawowe formuły i metody obliczeń i potrafi rozwiązać 75% zadań z zakresu mikroekonomii.
5,0 Student zna podstawowe formuły i metody obliczeń i samodzielnie wykorzystuje je do rozwiązywania zadań z zakresu mikroekonomii.
Efekt 6
2,0 Student nie rozumie i nie interpretuje wyników rozwiązywanych zadań i nie potrafi wyciągać wniosków w odniesieniu do praktyki gospodarki rynkowej.
3,0 Student rozumie i samodzielnie interpretuje wyniki 50% rozwiązywanych zadań i potrafi wyciągać wnioski w odniesieniu do praktyki gospodarki rynkowej.
4,0 Student rozumie i samodzielnie interpretuje wyniki 75% rozwiązywanych zadań i potrafi wyciągać wnioski w odniesieniu do praktyki gospodarki rynkowej.
5,0 Student rozumie i samodzielnie interpretuje wyniki rozwiązywanych zadań i potrafi wyciągać wnioski w odniesieniu do praktyki gospodarki rynkowej.
|