SPOSOBY OCENY ( F – FORMUJĄCA, P – PODSUMOWUJĄCA)
F1. Aktywność studentów
F2. Prezentacja przygotowywanych prac
P1. Sprawdzian końcowy podsumowujący cykl zajęć
P2. Charakterystyka własnej/wybranej gminy/miasta
EU 1
2,0-Student nie umie zaprezentować najważniejszych zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego.
3,0-Student potrafi zaprezentować najważniejsze zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego.
4,0-Student potrafi zaprezentować najważniejsze zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego. Potrafi omówić co najmniej dwie z tych zasad i szczegółowo je scharakteryzować.
5,0-Student potrafi zaprezentować najważniejsze zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego. Potrafi omówić więcej niż dwie z tych zasad, szczegółowo je scharakteryzować przeanalizować i powiązać.
EU 2
2,0-Student nie potrafi przyporządkować podstawowych zadań i kompetencji samorządom gminnym, powiatom, miastom na prawach powiatu i województwom.
3,0- Student potrafi przyporządkować podstawowe zadania i kompetencje samorządom gminnym, powiatom, miastom na prawach powiatu i województwom.
4,0-Student potrafi przyporządkować najważniejsze zadania i kompetencje samorządom gminnym, powiatom, miastom na prawach powiatu i województwom w zakresie zadań własnych i zleconych. Potrafi zaprezentować wybrane zadania administracji rządowej w relacji do zadań samorządu.
5,0-Student potrafi przyporządkować najważniejsze zadania i kompetencje samorządom gminnym, powiatom, miastom na prawach powiatu i województwom w zakresie zadań własnych i zleconych. Potrafi zaprezentować podział zadań między administracją rządową i samorządową oraz relacje między różnymi typami jednostek samorządu terytorialnego.
EU 3
2,0-Student nie potrafi zaprezentować budżetu jednostki samorządu terytorialnego w zakresie dochodów i wydatków oraz przykładów efektywnego gospodarowania mieniem komunalnym.
3,0-Student potrafi zaprezentować budżet jednostki samorządu terytorialnego w zakresie dochodów i wydatków oraz przykłady efektywnego gospodarowania mieniem komunalnym.
4,0-Student potrafi zaprezentować budżet jednostki samorządu terytorialnego w zakresie dochodów i wydatków oraz proces jego przygotowania i uchwalania, a także przykłady efektywnego gospodarowania mieniem komunalnym.
5,0-Student potrafi zaprezentować budżet jednostki samorządu terytorialnego w zakresie dochodów i wydatków, proces jego przygotowania i uchwalania, a także zarządzanie samorządowym długiem publicznym oraz przykłady efektywnego gospodarowania mieniem komunalnym.
EU 4
2,0-Student nie potrafi przedstawić zasad zarządzania najważniejszymi usługami publicznymi w samorządzie.
3,0-Student potrafi przedstawić zasady zarządzania najważniejszymi usługami publicznymi w samorządzie.
4,0-Student potrafi przedstawić zasady zarządzania najważniejszymi usługami publicznymi w samorządzie oraz formy prowadzenia działalności gospodarczej w jednostkach samorządu terytorialnego.
5,0-Student potrafi przedstawić zasady zarządzania najważniejszymi usługami publicznymi w samorządzie z uwzględnieniem polityki jakości oraz formy prowadzenia działalności gospodarczej w jednostkach samorządu terytorialnego.
|