Politechnika Częstochowska - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Bezpieczeństwo eksploatacji i niezawodność urządzeń WZ-BHP-D2-BEiNU-02
Ćwiczenia (CW) Semestr letni 2020/2021

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 15
Limit miejsc: (brak limitu)
Efekty uczenia się:

EU 1 - Student w wyniku przeprowadzonych zajęć ma wiedzę na temat zagadnień: eksploatacja, diagnostyka, niezawodność, bezpieczeństwo. Potrafi wyjaśnić pojęcie zdatności i niezdatności technicznej maszyn i urządzeń.

EU 2 - Student interpretuje metodologiczno – informacyjne aspekty zarządzania procesem eksploatacji.

EU 3 - Student scharakteryzuje układ napędowy (mechaniczny, elektryczny, hydrauliczny i pneumatyczny) maszyn, urządzeń i pojazdów, znajdujących zastosowanie w przemyśle.

EU 4 - Student analizuje metody i narzędzia procesu projektowania, wytwarzania, eksploatacji i niezawodności maszyn i urządzeń. Procedury diagnostyczno - obsługowe.

Metody i kryteria oceniania:

SPOSOBY OCENY ( F – FORMUJĄCA, P – PODSUMOWUJĄCA)

F1. Czynny udział w ćwiczeniach

F2. Ocena opracowań własnych wyznaczonych tematów

P1. Pisemne kolokwium

EU1

2,0-Student nie potrafi scharakteryzować pojęć: eksploatacja, diagnostyka, niezawodność, bezpieczeństwo, zdatności i niezdatności technicznej maszyn i urządzeń.

3,0-Student ma podstawowe umiejętności lecz nie w pełni uporządkowaną wiedzę na temat zagadnień: eksploatacja, diagnostyka, niezawodność, bezpieczeństwo, zdatności i niezdatności technicznej maszyn i urządzeń.

4,0-Student zna zagadnienia: eksploatacja, diagnostyka, niezawodność, bezpieczeństwo, zdatność i niezdatność techniczna maszyn i urządzeń. Zdarzają się pojedyncze błędy merytoryczne albo popełnia pomyłki, lecz z obszaru danego efektu poprawnie rozumie podstawowe pojęcia

i definicje.

5,0-Student ma wiedzę na temat zagadnień: eksploatacja, diagnostyka, niezawodność, bezpieczeństwo, zdatność i niezdatność techniczna maszyn i urządzeń. Nie popełnia błędów merytorycznych ani pomyłek. Potrafi szczegółowo wyjaśnić pojęcia: maszyna, urządzenie, strefa robocza, operator maszyn.

EU2

2,0-Student nie potrafi zinterpretować, metodologiczno – informacyjnych aspektów zarządzania procesem eksploatacji

3,0-Student ma podstawową wiedzę lecz nie w pełni uporządkowaną i obarczoną pojedynczymi błędami merytorycznymi. W wyniku przeprowadzonych zajęć potrafi wyjaśnić metodologiczno – informacyjne aspekty zarządzania procesem eksploatacji

4,0-Student w wyniku przeprowadzonych zajęć potrafi wyjaśnić metodologiczno – informacyjne aspekty zarządzania procesem eksploatacji. Popełnia pomyłki, lecz rozumie i poprawnie interpretuje treści z obszaru danego efektu.

5,0-Student ma w pełni uporządkowaną wiedzę w stopniu wymaganym. Rozumie i interpretuje poprawnie metodologiczno – informacyjne aspekty zarządzania procesem eksploatacji.

EU3

2,0-Student nie potrafi scharakteryzować układ napędowy (mechaniczny, elektryczny, hydrauliczny i pneumatyczny) maszyn, urządzeń i pojazdów, znajdujących zastosowanie w przemyśle.

3,0-Student ma podstawową wiedzę lecz nie w pełni uporządkowaną

i obarczoną pojedynczymi błędami merytorycznymi.

4,0-Student w wyniku przeprowadzonych zajęć potrafi poprawnie interpretować treści z obszaru danego efektu lecz popełnia pomyłki.

5,0-Student ma wiedzę poszerzoną, w pełni uporządkowaną. Rozumie i interpretuje poprawnie pojęcia z obszaru danego efektu.

EU4

2,0-Student nie potrafi scharakteryzować metod oraz narzędzi procesu projektowania, wytwarzania, eksploatacji i niezawodności maszyn i urządzeń. Procedur diagnostyczno - obsługowych.

3,0-Student potrafi scharakteryzować metody oraz narzędzia procesu projektowania, wytwarzania, eksploatacji i niezawodności maszyn oraz urządzeń. Procedury diagnostyczno - obsługowe. Ma wiedzę podstawową lecz nie w pełni uporządkowaną.

4,0-Student w wyniku przeprowadzonych zajęć potrafi scharakteryzować metody oraz narzędzia procesu projektowania, wytwarzania, eksploatacji i niezawodności maszyn oraz urządzeń. Procedury diagnostyczno - obsługowe. Ma wiedzę podstawową lecz nie w pełni uporządkowaną.

5,0-Student ma wiedzę poszerzoną, w pełni uporządkowaną. Potrafi scharakteryzować metody oraz narzędzia procesu projektowania, wytwarzania, eksploatacji i niezawodności maszyn i urządzeń. Procedury diagnostyczno - obsługowe.

Zakres tematów:

Ć1, Ć2 - Zajęcia wprowadzające – omówienie zasad obowiązujących podczas

zajęć, omówienie metod zaliczenia. Właściwości eksploatacyjne maszyn i urządzeń roboczych: podatność eksploatacyjna i niezawodność, funkcjonalność-2h

Ć3, Ć4 - Wskaźniki i miary bezpieczeństwa eksploatacji maszyn i urządzeń-2h

Ć5, Ć6, Ć7, Ć8, - Bezpieczeństwo układów napędowych (mechanicznych, elektrycznych, hydraulicznych i pneumatycznych) maszyn, urządzeń i pojazdów na poszczególnych etapach: projektowania, modelowania, wytwarzania, eksploatacji i niezawodności oraz diagnostyki.-4h

Ć9 – Kolokwium sprawdzające-1h

Metody dydaktyczne:

NARZĘDZIA DYDAKTYCZNE

1. Podręczniki i skrypty.

2. Sprzęt audiowizualny.

3. Normy prawne

4. Instrukcje obsługi maszyn i urządzeń.

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 (brak danych), (sala nieznana)
Monika Kula 0/ szczegóły
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku:
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Politechnika Częstochowska.
ul. J.H. Dąbrowskiego 69
42-201 Częstochowa
tel: +48 (34) 3255-211 https://pcz.pl
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-2 (2024-11-25)